janpawelii192020052cl.jpg

Ojciec Święty, papież Jan Paweł II wybrany na namiestnika stolicy piotrowej w roku 1978 nie żyje.

Zmarł drugiego dnia kwietnia o godzinie 21.37.

Twe ciało było śmiertelne, ale dusza i pamięc o tobie już na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Ojcze Święty, ty zawsze będziesz w naszej pamięci, będzisz naszym przewodnikiem, a umierając przekazałeś nam ostatnią, jakże trudną naukę…

Nie smucę się że Papież odszedł. Straszne jest to że już nie będzie człowieka tak wielkiego jak on, który byłby kontynuatorem jego wielkich idei. Nie będzie już człowieka tak wielkiego.

Dlatego Jan Paweł Wielki na zawsze pozostanie dla nas człowiekiem szczególnym, nie tylko kolejnym Papieżem w historii. Bo mieliśmy zaszczyt żyć za czasów jego pontyfikatu.

Jan Paweł II przez cału okres pontyfikatu pielgrzymowal po świecie głosząc idee godności ludzkiej i miłości bliźniego. Był niestrudzonym pielgrzymem, który jajo głowa kościoła i przywódca duchowy przyczynił sie w wielkim stopniu do obalenia komunistycznego ucisku.

Mimo wielkiej różnicy wieku znalazł nic poroumienia z młodzieżą, która z biegiem czasu stała sie tak silna, że nawet teraz po jego odejści niemozliwym jest jej przerwanie.

Prawda jest taka, że największą rzeczą, jaką możemy uczynic w hołdzie temu wielkiemu człowiekowi jest podążanie za jego naukami, poszanowanie blizniego, zaprzestanie wojen i sporów, o co zawsze tak bardzo walczył…

‚Życie sie nie kończy, tylko sie zmienia’

[*] Panie świeć nad jego duszą…